Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka Side by Side - czym się kierować przy zakupie?

lodówka side by side - jak wybrać

Lodówka side by side jest pojemna, nowoczesna i elegancka. Ze względu na praktyczność, dużą pojemność i wygodę użytkowania, będzie świetnym rozwiązaniem dla wieloosobowej rodziny. Choć w naszym kraju numerem jeden są klasyczne lodówki z zamrażalnikiem u dołu, modele side by side z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej lodówki, by nie żałować swojego zakupu.

Lodówka side by side – dostępne rodzaje

Termin „side by side” odnosi się do lodówki dwudrzwiowej, czyli takiej, w której chłodziarka jest umieszczona obok zamrażarki. Oba urządzenia posiadają oddzielne drzwi i mogą pracować niezależnie od siebie. Jednak w praktyce mianem „side by side” określa się wszystkie lodówki wielodrzwiowe. Dlatego, zanim udamy się do sklepu na zakupy, powinniśmy zapoznać się z modelami dostępnymi na rynku.

Jedną z najpowszechniejszych jest lodówka side by side typu Amercian Door. Większość z nas kojarzy ją z amerykańskich filmów i seriali. W takim modelu część chłodząca zazwyczaj umieszczona jest po prawej stronie, a komora mrożenia po lewej.

lodówka side by side amerykańska

Kolejnym typem są lodówki French Door. Wyróżniają się one dość specyficzną konstrukcją. Chłodziarka umieszczona jest nad zamrażarką i całkowicie od niej oddzielona – podobnie jak w przypadku standardowej lodówki z zamrażarką u dołu. Jednak w przeciwieństwie do niej, chłodziarka posiada podwójne drzwi, a zamrażarka ma jedną lub dwie pojemne szuflady.

Ostatnim typem lodówek side by side są modele multidoor, czyli tzw. lodówki czterodrzwiowe. Zarówno komora chłodziarki, jak i zamrażarki mają podwójne drzwi, które otwierają się przeciwstawnie. Dzięki temu w środku jest dużo wolnego miejsca i można wygodnie wyjmować produkty spożywcze.

lodówka side by side multidoor

 

Lodówki Side by Side

Wymiary i pojemność lodówki

Wybierając lodówkę side by side, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wielkość. Jest ona ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, lodówkę musimy odpowiednio ustawić w kuchni. Musimy więc dokładnie ją pomierzyć, żeby nie okazało się, że po prostu nie zmieści się w pomieszczeniu. Po drugie, wielkość lodówki ściśle wiąże się z jej pojemnością. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pojemność powinno dostosowywać się do ilości domowników oraz ich zwyczajów żywieniowych. Przykładowo lodówka side by side o pojemności 500 l będzie świetnym rozwiązaniem dla czteroosobowej rodziny, ale liczniejsze rodziny powinny już szukać modeli o większej pojemności.

Jaka klasa energetyczna?

Tak jak w przypadku zwykłej lodówki, w modelach side by side bardzo ważna jest wysoka klasa energetyczna. W przypadku dużych lodówek ma to nawet większej znaczenie, gdyż są one w stanie pobierać nawet dwukrotnie więcej prądu niż klasyczne modele. Powinniśmy zatem celować w lodówkę side by się o jak najwyższej klasie energetycznej. Najlepsze będą modele z klasą A, B, C lub D, ponieważ gwarantują najniższy pobór prądu.

 

klasa energetyczna w lodówce side by side

 

 

Lodówki multidoor


Dyspenser wody i kostkarka do lodu

Jeśli od zawsze chciałeś mieć dyspenser wody i kostkarkę do lodu, teraz możesz spełnić to marzenie. Bardzo dużo lodówek side by side posiada bowiem wbudowane oba akcesoria. Są również i takie, które dysponują samym dystrybutorem wody albo samą kostkarką do lodu. Oba rozwiązania przydadzą się szczególnie w lecie, kiedy częściej sięgamy po schłodzoną wodę i pijemy napoje z kostkami lodu. Należy jednak pamiętać, że te udogodnienia zajmują sporo miejsca w lodówce, przez co otrzymujemy mniej przestrzeni do przechowywania żywności.

 

jak wybrać lodówkę side by side

Dodatkowe funkcje lodówki side by side

Lodówka side by side posiada wiele nowoczesnych funkcji, które przedłużają świeżość żywności, ułatwiają segregowanie produktów i zapewniają wysoki komfort użytkowania. Choć niektóre z nich są jedynie praktycznymi dodatkami, wiele z nich jest niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania lodówki, jak choćby technologia No Frost czy komora świeżości. Wybierając lodówkę side by side, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, z jakich funkcji będziemy korzystać, dzięki czemu w pełni spełni nasze oczekiwania.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas