Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka z zamrażalnikiem u góry czy u dołu?

lodówka z zamrażalnikiem u góry czy u dołu

Lodówka jest podstawowym sprzętem AGD, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. To ona sprawia, że przechowywana żywność przez długi czas utrzymuje swoją świeżość i wartości odżywcze. Na rynku znajduje się wiele modeli lodówek, które różnią się nie tylko rozmiarem, wyglądem, ilością dostępnych półek i dodatkowymi funkcjami, ale również ustawieniem zamrażalnika. Dzisiaj zastanowimy się, która lodówka lepiej sprawdzi się w kuchni – z zamrażalnikiem u góry czy u dołu.

 

Jaką lodówkę wybrać?

Choć na rynku znajdziemy lodówki bez zamrażalnika, większość osób decyduje się na zakup modeli wyposażonych w część mrożącą. W wielu przypadkach zamrażalnik okazuje się niezastąpiony – pozwala przygotować kostki lodu do napojów, zamrozić owoce i warzywa sezonowe, a także zamrozić żywność, przedłużając w ten sposób jej termin przydatności do spożycia. Jeśli chcemy nabyć lodówkę z zamrażalnikiem, musimy podjąć decyzję, gdzie ma się on znajdować. Lodówki występują bowiem w dwóch wersjach – z zamrażalnikiem u góry oraz u dołu.

 

lodówka z zamrażalnikiem u góry

Lodówka z zamrażalnikiem u góry

lodówka z zamrażalnikiem u dołu

Lodówka z zamrażalnikiem u dołu

 

Lodówka z zamrażalnikiem u góry – zalety i wady

Jednym z najpopularniejszych modeli dostępnych na rynku jest lodówka z zamrażalnikiem u góry. W takim rozwiązaniu zamrażalnik znajduje się nad chłodziarką. Ma on jednak stosunkowo małą pojemność, a w środku zazwyczaj znajdują się dwie półki. Taka lodówka będzie więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które mrożą niewielkie ilości żywności. Dużą zaletą takich modeli jest to, że występują w wielu rozmiarach, więc spokojnie dopasujemy lodówkę do swojej kuchni.

Lodówki z zamrażalnikiem u góry

Wybierając lodówkę z zamrażalnikiem u góry, musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli się schylać podczas wyjmowania żywności z niższych półek chłodziarki. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z chłodziarki, może być to dużym utrudnieniem, szczególnie dla osób starszych oraz wszystkich, które mają problemy z kręgosłupem. Pamiętajmy również, że większość lodówek z zamrażalnikiem u góry jest dostępnych tylko w wersji wolnostojącej. Co prawda są dostępne modele do zabudowy, ale ich oferta jest niewielka.

 

jaką lodówkę wybrać - z zamrażalnikiem u góry czy u dołu

Jakie zalety i wady ma lodówka z zamrażalnikiem u dołu?

Lodówka z zamrażalnikiem u dołu jest aktualnie najchętniej wybieranym modelem przez konsumentów. Zamrażalnik znajdujący się pod chłodziarką ma dość dużą pojemność i zazwyczaj oferuje aż trzy szuflady. Dzięki temu zmieści się w nim sporo żywności, np. mrożone owoce i warzywa, mięsa czy nawet całe ciasto. Poza tym wiele osób twierdzi, że umieszczenie zamrażalnika na dole jest wygodniejszym rozwiązaniem. Z chłodziarki korzystamy nawet kilkanaście razy dziennie, podczas gdy mrożonki wyjmujemy raz na jakiś czas. Dzięki temu nie będziemy musieli tak często nadwyrężać kręgosłupa. Warto dodać, że lodówki z zamrażalnikiem u dołu występują w wielu rozmiarach i kolorach, oferują też większą pojemność niż modele z zamrażalnikiem u góry.

Czy lodówka z zamrażalnikiem u dołu ma jakieś wady? Z pewnością jest nieco droższa niż lodówka z zamrażalnikiem u góry, ale za to oferuje większą pojemność i więcej nowoczesnych funkcji.

Lodówki z zamrażalnikiem u dołu

 

LODÓWKI.png [24.99 KB] 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas