Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Zlewozmywak jednokomorowy czy dwukomorowy? Który wybrać?

jaki zlewozmywak wybrać

Choć niewiele osób zwraca na niego uwagę, zlewozmywak jest jednym z najważniejszych sprzętów w kuchni. Ze strefy zmywania korzystamy bowiem wielokrotnie w ciągu jednego dnia. Nie tylko zmywamy naczynia, ale również myjemy owoce i warzywa, odcedzamy wrzątek czy uzupełniamy wodę w czajniku. Obecnie na rynku znajdziemy zlewozmywaki jedno-, dwu-, a także półtorakomoroweJeśli nie wiesz, który zlewozmywak wybrać, przeczytaj nasz poradnik, a z pewnością wybierzesz odpowiedni zlewozmywak do swojej kuchni.

Zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe

Zlewozmywak jednokomorowy – nie tylko do małej kuchni

Zdecydowanie najmniej miejsca w kuchni zajmie zlewozmywak jednokomorowy. W sklepach dostępne są modele wyposażone w komorę okrągłą, prostokątną, kwadratową, a także o mniej standardowym kształcie. Dla komfortu użytkowania największe znaczenie będzie mieć głębokość komory, która może wynosić od 12 do nawet 25 cm. Im większą komorę wybierzemy, tym więcej naczyń będziemy mogli w niej pozmywać, a przy tym unikniemy zachlapania blatów. Co więcej, niektóre zlewozmywaki posiadają ociekacze, które można wykorzystać jako dodatkową przestrzeń roboczą. Dostępne są również zlewy narożne, dzięki którym można zagospodarować problematyczną i niewygodną część blatu. Ze względu na swój kompaktowy rozmiar, zlewozmywak jednokomorowy doskonale sprawdzi się w kuchni o niewielkim metrażu. Będzie również dobrym rozwiązaniem dla osób, które rzadko gotują w domu, a także dla wszystkich, których strefa zmywania wzbogacona jest o pojemną zmywarkę.

 

zlewozmywak jednokomorowy

 

Zlewozmywaki kuchenne dwukomorowe

Zlewozmywak dwukomorowy – do dużych kuchni

Zlewozmywak dwukomorowy jest znacznie większy niż model jednokomorowy, dlatego montowany jest zazwyczaj w dużych kuchniach. Osoby, które nie mają zmywarki i nie planują jej zakupu, również wybierają ten wariant zlewu do swojej kuchni. Dzięki temu, że zlewozmywak posiada dwie pojemne komory, pozwoli wygodnie pozmywać nawet dużą ilość naczyń. Jedną komorę można wykorzystać do mycia naczyń, a drugą do ich opłukiwania. Poza tym, gdy jedna z komór będzie załadowana po brzegi brudnymi talerzami, szklankami czy garnkami, będzie można bez problemu skorzystać z drugiej komory. Należy jednak pamiętać, że zlewozmywak dwukomorowy zajmie wiele miejsca na blacie, dlatego powinno się go uwzględnić już na etapie planowania kuchni.

 

zlewozmywak dwukomorowy

 

Zlewozmywaki kuchenne półtorakomorowe

Zlewozmywak półtorakomorowy – idealny dla niezdecydowanych

Zlewozmywak półtorakomorowy jest niejako kompromisem pomiędzy modelem jedno- a dwukomorowym. Będzie więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca na blacie kuchennym, ale chciałyby korzystać z dwóch komór zmywania. Taki zlewozmywak posiada bowiem jedną standardową komorę, zwaną główną oraz mniejszą i płytszą komorę pomocniczą. Komorę główną można wykorzystać do zmywania naczyń czy napełniania dzbanka wodą. Natomiast komora pomocnicza świetnie nadaje się do opłukiwania owoców i warzyw, rozmrażania żywności czy namaczania zaschniętych sztućców. Takie zlewozmywaki często posiadają ociekacze, które znajdują się po stronie mniejszej komory.

 

zlewozmywak półtorakomorowy

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas