Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Zmywarka do zabudowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

jaka zmywarka do zabudowy

Zmywarka do zabudowy będzie doskonałym wyborem do kuchni urządzonej w minimalistycznym stylu. Skutecznie umyje za nas stertę brudnych naczyń, a przy tym nie zaburzy eleganckiego wystroju wnętrza. Należy jednak pamiętać, że musi być idealnie dopasowana do projektu kuchni i naszych potrzeb. Aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek, podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy jej wyborze, by móc w pełni cieszyć się jej funkcjonalnością.

 

Szerokość i pojemność

Zmywarki do zabudowy dostępne są w dwóch szerokościach45 i 60 cm. Ten parametr jest ważny nie tylko ze względu na ilość miejsca posiadanego w kuchni, ale również dlatego, że ma ścisły związek z pojemnością urządzenia. Zmywarki 45-centymetrowe będą dobrym rozwiązaniem do małej kuchni, jednak należy pamiętać, że oferują mniejszą pojemność. Zazwyczaj są w stanie pomieścić od 8 do 11 kompletów naczyń. Natomiast zmywarki o szerokości 60 cm oferują pojemność od 11 do nawet 15 kompletów, dlatego sprawdzą się w większości gospodarstw domowych. Są na tyle duże, że z powodzeniem umyjemy w nich całą stertę brudnych naczyń, efektywnie wykorzystując całą wolną przestrzeń.

Zmywarki do zabudowy 45 cm

Panel sterowania

Ważnym elementem zmywarki jest panel sterowania. O ile w modelach wolnostojących zawsze pozostaje on na widoku, tak już w zmywarkach przeznaczonych do zabudowy występuje w dwóch wersjach: widocznej lub ukrytej. Zmywarki z całkowicie ukrytym panelem sterowania będą z zewnątrz przypominać standardowe szafki kuchenne, co pozwoli stworzyć spójną aranżację kuchenną. Taka zmywarka do zabudowy poinformuje nas o trwającym cyklu mycia, wyświetlając wiązkę światła na podłodze (niektóre modele wyświetlają nawet czas, jaki pozostał do końca cyklu). Natomiast po zakończeniu mycia włączy się dodatkowo sygnał dźwiękowy, dzięki czemu nie będziemy musieli stale kontrolować pracy urządzenia.

zmywarka do zabudowy - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Klasa energooszczędności i zużycie wody

Wybierając zmywarkę, powinniśmy sprawdzić, ile wody i energii elektrycznej zużywa podczas jednego cyklu mycia. Oczywiste jest, że mniejsze sprzęty zużyją mniej wody i energii, gdyż będą miały mniejszą ilość naczyń do umycia. W przypadku zmywarek o większej pojemności można jednak znaleźć i takie, które dokładnie umyją wszystkie naczynia w zaledwie 10 litrach wody. Jeśli chodzi o pobór prądu, powinniśmy wybierać modele o wysokiej klasie energetycznej - najlepiej w klasie D, C i B. Dzięki temu oszczędności w skali roku będą naprawdę duże.

Zmywarki do zabudowy 60 cm

Poziom hałasu

Pamiętajmy, że zmywarka do zabudowy w czasie pracy emituje pewien hałas. Ten parametr będzie szczególnie ważny dla osób, które mają małe mieszkanie lub dysponują kuchnią otwartą na salon. Za ciche uważa się zmywarki generujące hałas mniejszy niż 45 dB. Wybierając taki model, zyskamy pewność, że pracujące urządzenie nie będzie zakłócać grającego radia czy telewizora i w żaden sposób nie wpłynie na nasz komfort.

Programy zmywania

Każda zmywarka posiada kilka programów zmywania, które dostosowane są do rodzaju mytych naczyń i zanieczyszczeń, co zapewnia ich wydajną pracę. Najczęściej spotykane są programy automatyczne, szybkie, intensywne, ciche czy Eco. Oprócz nich producenci często wyposażają swoje urządzenia w programy dodatkowe. Jednym z nich jest program delikatny, który dedykowany jest do mycia kruchych szklanek, kieliszków czy zastawy porcelanowej. Coraz częściej można również spotkać funkcję „mycie wstępne”. Włącza się ją przed właściwym cyklem zmywania, by odpowiednio namoczyć naczynia z zaschniętymi resztkami żywności.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas